پاسخ سوالات متداول  در مورد فرآیند پذیرش و چاپ مقاله در نشریه مالی را می توانید در زیر جستجو نمایید.


  • چگونه مقاله برای نشریه ارسال شود ؟
  • نحوه پیگیری وضعیت مقاله چگونه است؟
  • چگونه می توان با مدیران نشریه در تماس بود؟
  • اخذ پذیرش مقاله چقدر زمان خواهد برد؟

۱- چگونه مقاله را برای نشریه ارسال شود ؟

الف- پس از ثبت اولیه مقاله از مسیر ثبت نام ( لینک submit)  مقاله برای نشریه  ارسال می شود و تاییده آن نیز به ایمیل ثبت شده ارسال خواهد شد. تاکید می شود از بخش راهنمای نویسندگان دقیقا نحوه نگارش مقاله را مطالعه و در نگارش و طرح مقاله رعایت نمایید.

ب- پس از دریافت نظرات داوران مقاله، نسخه اصلاحی با مراجعه به  سامانه نشریه  بخش کاربری را ورود کد کاربری و پسورد که در مرحله اوله ثبت نام به شما اختصاص داده شد، پس از مطالعه راهنمای نویسندگان   و آیین نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی و با رعایت دقیق راهنمای تدوین، فایل  اصلاحی و توضیحات مورد نیاز داوران  خود را از طریق لینک زیر آپلود نمایید.

my-account

مراحل بعدی به شرح زیر است :

  • ارسال فایل اصلاحی مقاله و نیز تعهد نامه مقاله

 

توجه

خواهشمند است فایل word مقاله خود را که با حجم کمتر از ۵ meg از مسیر فوق وارد سامانه نمایید، پس از آپلود فایل ، آن را نام گذاری نمایید( بهتر است نام خانوادگی نویسنده مکاتبه کننده و به لاتین باشد) ، همچنین توضیحات مورد نظر را در کادر مرتبط ارایه نموده و حتما  SAVE را کلیک نمایید تا فایل در پوشه پایین بخش کاربری قرار گیردو حتما تاریخ اصلاح( با ذکر نام مقاله و نویسنده مسئول) را با ایمیل به اطلاع نشریه برسانید

۲- نحوه پیگیری چگونه است ؟

نویسنده مکاتبه کننده می تواند آخرین وضعیت مقاله را در بخش کاربری مشاهده نمایید  یا با ارسال ایمیل به submit /@/ ijfa.ir  پیگیری نمایید  هرگونه تغییری از وضعیت مقاله به نویسنده مکاتبه کننده اطلاع داده خواهد شد و سایر نویسندگان می توانند از طریق ایشان در جریان وضعیت مقاله قرار گیرند.

۳- چگونه می توان با مدیران نشریه در تماس بود؟

بر اساس مقررات نشریه پرسنل ،ابتدا پاسخ پرسشهای خود را در پرسشهای متداول جستجو کنید و اگر پاسخی نیافتید می‎توانید از طریق ارسال ایمیل  سوال خود را مطرح کنید، حداکثر ظرف سه روز کاری به شما پاسخ داده خواهد شد. تنها اطلاعاتی که از طریق سامانه و ایمیل انتشارات به نویسندگان ارسال می شود مورد تایید نشریه بوده و صحبتهای حضوری و تلفنی قابل استناد نیست.

۴- اخذ پذیرش مقاله چقدر زمان خواهد برد؟

  • پس از ارسال مقاله توسط نویسنده به سامانه، در مرحله اول مقاله از نظر رعایت راهنمای تدوین (حداکثر ظرف دو هفته) توسط کارشناسان نشریه بررسی خواهد شد. (لطفا جهت تسریع در روند فرآیند داوری، قبل از ارسال مقاله، قسمت راهنمای نویسندگان را به دقت مطالعه کنید و مقاله را به طور دقیق بر اساس راهنمای تدوین موجود در سامانه تنظیم و ارسال کنید).
  • در صورت پذیرش در مرحله اول، مقاله در مرحله دوم از نظر کیفیت محتوا و مرتبط بودن موضوع توسط سردبیر، دبیر تخصصی و کمیته علمی مورد ارزیابی اولیه قرار خواهد گرفت. این مرحله معمولا یک هفته به طول خواهد انجامید.
  • پس از پذیرش در مرحله دوم، مقاله به دو داور ارسال خواهد شد. در صورت مثبت بودن نتیجه داوری، مقاله و اصلاحات مورد نظر برای انجام آنها به نویسنده ارسال می شود.
  • پس از اینکه نویسنده مقاله را بر اساس نظر داوران اصلاح و ارسال کرد، مقاله به یکی از داوران برای ارزیابی تطبیقی داده خواهد شد. با توجه به میزان اصلاحات درخواستی و نقطه نظرات داوران و سرعت و دقت انجام اصلاحات توسط نویسندگان، اخذ پذیرش در این نشریه حدود ۴ ماه (در صورت تایید نهایی داوران) به طول خواهد انجامید.

 

بازدیدها: ۵۴۱